Leer

 

Foto

 

La nostra Escola de LS ha començat el curs escolar 17/18 amb magnificència. Després d'una primera oferta en el mes de setembre dels cursos A1 i A2, el nostre departament de llengua de signes s'ha vist obligat a ampliar el nombre de grups a causa del gran nombre d'interessats/as.

En el cas del nivell A1 de València, s'han passat dels dos grups que es tenien previstos inicialment a 4 grups, amb un total de 75 participants. Tots els grups han començat el curs esta mateixa setmana, i ja practiquen per les aules de FESORD l'aprés en les primeres sessions.

La formació de nivell A2, amb un grup de matins i un altre de vesprades, també va obrir les seues portes la primera setmana d'octubre amb un total de 33 alumnes i alumnes, estudiants que van començar a estudiar per la llengua de signes abans d'estiu i han decidit aprofundir i interioritzar esta llengua i la cultura de la comunitat sorda.

                                                      

Si ja comptes amb el títol de A2, tu curs de B1 comença a la fi d'este mateix mes, ja comptem amb 35 persones inscrites, però el termini per al grup de vesprades segueix obert, així que corre no perdes esta oportunitat.

Si vius a la província d'Alacant la nostra Escola de LS comença el nivell A1 el pròxim 10 d'octubre. I es té previst que en el mes de gener continue la formació amb l'A2..

Las cookies nos permiten ofrecer nuestros servicios. Al utilizar nuestros servicios, aceptas el uso que hacemos de las cookies. Ver política